31 juli 1882

Café La Bourse

Na twee jaar al gaat het nieuw gebouwde café (koffiehuis) La Bourse aan de Dries op 31 juli 1882 in de openbare verkoop.

bekijk grote afbeelding
Stationsstraat, medio jaren 1910-20
Lange tijd werd deze straat ook nog tot de Dries gerekend.
GAW Beeldbank 1341B

Eigenaar Jan Doensen moet het café, dat tussen de Dries en de huidige Stationsstraat zou hebben gelegen, verkopen.
Notaris Clercx uit Weert zal de verkoop, die om 17.00 uur begint, leiden.
In de omschrijving van het pand staan uiteraard de voordelen van het café.

Waarschijnlijk is het ook een logement geweest, want volgens de omschrijving bestaat het pand uit vier kamers beneden en vijf kamers boven, alle voorzien van behang. Verder is er een ruime kelder en zolder. De waterpomp is in de keuken: in die tijd is het nog gebruikelijk dat zo’n pomp buiten staat.
Onder een overkapping ligt een beugelbaan. Het café heeft tevens 'een schoonen tuin'.

De openbare verkoop vindt in twee gedeelten plaats. De eerste verkoop is op 31 juli, de tweede verkoop op 7 augustus.

Bron

"Openbare verkoop van Café La Bourse", Het Kanton Weert, 31 juli 1882, 4.open website: https://studiezaal.erfgoedhuisweert.nl/detail.php?&id=2847