Dit is een pagina uit ons nieuwsoverzicht. Mogelijk zijn sommige links niet meer actief.

Eerder nieuws 2015

Op de websites van Archief en Musea vindt u eerder berichten over activiteiten, diensten en producten die in deze portal zijn gepubliceerd.

7 augustus 2015

Digitale studiezaal

Met de Digitale studiezaal is de volgende stap gezet in het beschikbaar stellen van de archieven en collecties van het Erfgoedcluster Weert.

De Digitale studiezaal vervangt de Zoekfunctie in de oude website van het Gemeentearchief.

Lees verder >>>naar pagina: Digitale studiezaal

1 augustus tot en met 31 december

Agenda

Agenda augustus - december 2015

Download nu de Agenda van de activiteiten van het Erfgoedcluster Weert.
Naast de tijdelijke tentoonstellingen 'Pronkstukken' en 'MENSEN' is er op zondag 20 september een enorme boekenmarkt.

Donderdag 15 oktober neemt wethouder van Cultuur Geert Gabriëls de Digitale studiezaal op deze website officeel in gebruik.

Uiteraard ontbreekt het verblijf van Sinterklaas en zijn pieten ook dit jaar niet.

Lees verder >>>naar pagina: Agenda 2021

geplaatst vrijdag 31 juli 2015

21 juli tot en met 4 oktober

Zomerexpositie 'MENSEN'

Gertjan van Kleef zelfportret 1976
Gemeentemuseum Weert Collectie 008644

In de expositiezaal van het Gemeentemuseum Jacob van Horne aan de Markt in Weert is bijzondere zomerpresentatie te zien met als thema 'MENSEN'.

De presentatie bestaat uit een selectie van schilderijen en werken op papier van Weerter kunstenaars, afkomstig uit de vaste collectie van het museum. U kunt deze zomerexpositie tot en met zondag 4 oktober 2015 bezoeken.

Lees verder >>>naar pagina: Zomerpresentatie MENSEN 2015

geplaatst dinsdag 21 juli 2015

18 april tot en met 1 november 2015

Expositie Pronkstukken

bekijk grote afbeelding
Tijdelijke tentoonstelling van unieke stukken uit de vaste collectie

In de zalen van het Gemeentemuseum Jacob van Horne aan de Markt zijn nu beelden en schilderijen uit de periode 1350-1850 te bewonderen. Nu eens niet als deel van een groter verhaal, maar gewoon vanwege de schoonheid van de stukken zelf.

Nederlandse en Duitse stukken van bekende beeldhouwers zoals de Meester van Leende, Jan van Steffenswert, Nicolaas van der Veken, Pieter Scheemaeckers de Oude en Gabriel Grupello en schilders als Barend van Orly, Pieter Coecke van Aalst, Pieter de Grebber, Jacob de Wit, en Wilhelmus Schaecken.

Lees verder >>>naar pagina: Tijdelijke tentoonstelling unieke stukken

geplaatst woensdag 29 april 2015

zondag 20 september

Boekenmarkt

naar pagina: Boekenmarkt 2015
Een kleine selectie

Naast de studiezaal is een enorme boekenmarkt met circa 10.000 uitgaven op het gebied van onder andere geschiedenis, kunst en cultuur, flora en fauna, sport en kinder- en jeugdboeken. Met demonstratie 'EHBO voor het oude boek'.

Geopend van 12.30 uur tot 17.00 uur.

Toegang gratis.

Lees verder >>>naar pagina: Boekenmarkt 2015

geplaatst maandag 31 augustus 2015

zaterdag 12 en zondag 13 september

Open Monumentendag 'Kunst & Ambacht'

bekijk grote afbeelding
Fragment beeld Franciscus van Assisi

Het museum geeft in de vaste opstelling een fraai beeld van het leven van Franciscus van Assisi en de orde minderbroeders franciscanen in Weert en in Nederland. In het museum zijn de tijdelijke exposities Pronkstukken en MENSEN te bezichtigen. Nieuw is 'De Weert Kamer', een kort overzicht over de historie van Weert.

Geopend op zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur.
Op zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur.

Toegang tijdens Open Monumentendag gratis.

13 mei tot en met 25 mei

Gewijzigde openingstijden

De kantoren en de studiezaal van het Erfgoedcluster zijn gesloten van woensdag 13 mei tot en met zondag 17 mei. Dit geldt ook voor maandag 25 mei tweede pinksterdag.

Kijk voor de openingstijden op de pagina Contactnaar pagina: Gemeentearchief Weert.

Gemeentemuseum Jacob van Horne is gesloten op woensdag 13 mei.
Hemelvaartsdag donderdag 14 mei is het museum van 14.00 uur tot 17.00 uur geopend.

Tijdens de pinksterdagen is het museum op zondag 24 mei gesloten, en op maandag 25 mei van 14.00 uur tot 17.00 uur geopend. Kijk voor openingstijden op de pagina Contactnaar pagina: Gemeentemuseum Weert.

geplaatst maandag 4 mei 2015

1 mei 2015

Gemeentemuseum De Tiendschuur vanaf 1 mei 2015 gesloten

bekijk grote afbeelding
Entree Gemeentemuseum De Tiendschuur 2015

De gemeenteraad van Weert heeft op 29 april besloten het Gemeentemuseum De Tiendschuur aan de Recollectenstraat in Weert met ingang van 1 mei voor het publiek te sluiten.

De belangrijkste bruiklenen, zoals het 'Rogstaekerpaneel', delen uit de pijpencollectie van Trumm Bergmans en de objecten uit de 'schutterskamer' verhuizen tijdelijk naar het Gemeentemuseum Jacob van Horne. Een groot deel van de vaste collectie wordt opgeslagen.

Het pand zal uiterlijk eind 2015 geheel ontruimd zijn en verkocht worden.

Lees verder >>>naar pagina: Gemeentemuseum De Tiendschuur sluit per 1 mei 2015

geplaatst donderdag 30 april 2015

29 april 2015

Jaarverslag 2014 'In het teken van 600 jaar Weert'

Jaarverslag 2014

Het Jaarverslag 2014 'In het teken van 600 jaar Weert' van het Erfgoedcluster Weert is op deze website beschikbaar.

U kunt in het flipbook ook naar interne en externe links en er zijn in totaal zeven videopresentaties opgenomen, Verder is de extra radio-uitzending Kunst-O-Foon van Weert FM op zondag 6 april 2014 vanwege de opening van 'Weert Jubileert' integraal te beluisteren.

Het Jaarverslag 2014 is op de aparte webpagina als pdf te downloaden.

Lees verder >>>naar pagina: Jaarverslag 2014

geplaatst woensdag 29 april 2015

maandag 27 april

Koningsdag gesloten

Zijne Majesteit Koning Willem-Alexander
© RVD, foto Rineke Dijkstra

In verband met Koningsdag op maandag 27 april zijn de kantoren en de studiezaal van het Erfgoedcluster aan de Beekstraat, het Gemeentemuseum Jacob van Horne en Gemeentemuseum De Tiendschuur gesloten.

Voorkom teleurstelling en plan uw reis kijk voor informatie op onze pagina Contactnaar pagina: Erfgoedcluster Weert.

geplaatst woensdag 22 april 2015

zaterdag 18 april tot en met zondag 26 april

Nationale Museumweek 2015

beeldmerk Nationale Museumweek 2015

Van zaterdag 18 tot en met zondag 26 april 2015 is de Nationale Museumweek.

Het thema van dit jaar luidt: 'Ons echte goud'.

Het Gemeentemuseum Jacob van Horne aan de Markt in Weert laat op een verrassende en nieuwe wijze een groot deel van zijn echte goud zien: een tijdelijke opstelling van unieke stukken uit de vaste collectie.

Tijdens de Nationale Museumweek is het museum gratis toegankelijk.

Lees verder >>>naar pagina: Nationale Museumweek 2015

geplaatst dinsdag 14 april 2015

31 maart 2015

Videopresentaties tentoonstelling 'Weert Jubileert' online

Marktrecht in de expo 'Weert Jubileert
6 april 2014 tot en met 15 januari 2015

Op veler verzoek zijn de zes videopresentaties die in de tentoonstelling 'Weert Jubileert' te zien zijn geweest online gezet.

In deze speciaal voor deze tentoonstelling gemaakte video's kijkt u naar een uitleg over het verlenen van het Marktrecht op 5 mei 1414, beelden van de optochten van V.V. De Rogstaekers, Bert Boelaars over de schrijver Gerard Reve in Weert, de repetitie en het concert van de Stedelijke Harmonie St. Antonius, unieke beelden van de bevrijding van Weert en Stramproy in september 1944 en tot slot een sfeerimpressie van de wekelijkse zaterdagmarkt op de pagina Weert Jubileert.

geplaatst dinsdag 31 maart 2015

Paasweekend 2015

5 oktober 2014 St. Annamolen Keent 600 minuten estafette draaien
Foto: Fotogroep Weert

Gewijzigde openingstijden Gemeentemuseum De Tiendschuur

Tijdens het paasweekend zijn de openingstijden van Gemeentemuseum De Tiendschuur aangepast.

Zaterdag 4 april geopend van 14.00 uur tot 17.00 uur
Zondag 5 april eerste paasdag gesloten
Maandag 6 april tweede paasdag geopend van 14.00 uur tot 17.00 uur

U kunt in Gemeentemuseum De Tiendschuur onder meer naar de tentoonstelling '600 jaar Weert door Fotogroep Weert'.

Lees meer op >>>naar pagina: Tentoonstelling 600 Jaar Weert

geplaatst maandag 30 maart 2015

zaterdag 18 april tot en met zondag 5 juli 2015

Nino Niën - Tekeningen/gouaches en schilderijen 1959 - 1995

Nino Niën

Begin maart 2012 heeft de gemeente Weert ten behoeve van het Gemeentemuseumeen een groot aantal kunstvoorwerpen ontvangen van de hand van de Weerter kunstenaar Nino Niën.

De schenking van de familie van Niën betreft een zeer groot aantal tekeningen uit de periode 1958-1962, de periode dat Nino Niën in Eindhoven een opleiding volgde aan de Grafische school en schilderles kreeg van Gerard Ettema en Jan Tullemans in Weert.

Een eerste overzicht van het beeldend werk van de Weerter kunstenaar Nino Niën uit eigen collectie is in het Gemeentemuseum Jacob van Horne te zien.

Lees verder >>>naar pagina: Tentoonstelling Nino Nien

geplaatst maandag 16 maart 2015

17 maart tot en met 17 april

Gemeentemuseum Jacob van Horne gesloten

Gemeentemuseum Jacob van Horne

In verband met de afbouw van de tentoonstelling 'Rembrandt in Zwart - Wit', en de inrichting van de tentoonstelling 'Nino Niën Tekeningen/gouaches en schilderijen 1959 - 1995' is het Gemeentemuseum Jacob van Horne aan de Markt in Weert voor het publiek gesloten van dinsdag 17 maart tot en met vrijdag 17 april.

Lees verder >>>naar pagina: Tentoonstelling Nino Nien

geplaatst maandag 16 maart 2015

22 februari 2015

Lezing 'Rembrandt en de Franciscanen'

John van Cauteren
foto José van Vlijmen

Zondag 22 februari 2015 wordt in Sociëteit Amicitia de lezing 'Rembrandt en de Franciscanen' gehouden.

Spreker is John van Cauteren, conservator van het Gemeentemuseum Weert, een autoriteit op het gebied van het Franciscaans kunsterfgoed.
Het Gemeentemuseum Jacob van Horne, waar de tentoonstelling te zien is, beheert het erfgoed van de Nederlandse minderbroeders franciscanen.

Lees verder >>>naar pagina: Expositie Rembrandt in zwart-wit

geplaatst woensdag 14 januari 2015

22 februari tot en met 19 april

Tentoonstelling 600 Jaar Weert door Fotogroep Weert

11 mei 2014
Ondertekening akte van Marktrecht van 5 mei 1414
Foto: Fotogroep Weert

Het Erfgoedcluster Weert organiseert in samenwerking met de Fotogroep Weert de tentoonstelling '600 Jaar Weert door Fotogroep Weert'.

In deze expositie zijn honderden foto's te bekijken van de vele evenementen in en om de stad naar aanleiding van 600 Jaar Weert.

De bijzondere tentoonstelling is vanaf zondag 22 februari te zien in Gemeentemuseum De Tiendschuur.

Lees verder >>>naar pagina: Tentoonstelling 600 Jaar Weert

geplaatst maandag 12 januari 2015

13 januari tot en met 21 februari

Gemeentemuseum De Tiendschuur gesloten

Gemeentemuseum De Tiendschuur gesloten tot en met 21 februari

In verband met de inrichting van de tentoonsteling '600 Jaar Weert door Fotogroep Weert' is Gemeentemuseum De Tiendschuur gesloten van dinsdag 13 januari tot en met zaterdag 21 februari.

geplaatst maandag 12 januari 2015

16 en 17 februari

Tijdens carnaval gesloten

bekijk grote afbeelding
Carnaval op de Wilhelminasingel
GAW Beeldbank A9159

Onze studiezaal en kantoren zijn wegens carnaval gesloten op maandag 16 februari en dinsdag 17 februari.

In Gemeentemuseum Jacob van Horne kunt u op dinsdag 17 februari wel naar de tentoonstelling  Rembrandt in Zwart - Wit.

Gemeentemuseum De Tiendschuur gaat weer open op zondag 22 februari.
Voorkom teleurstellingen en plan uw reis, kijk voor de gewijzigde openingstijden op de pagina Contactnaar pagina: Erfgoedcluster Weert.

geplaatst maandag 2 februari 2015